Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Športni kotiček Seznam forumov -> Moštva F1
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo
Super Senna

Pridružen/-a: 28.08. 2007, 19:40
Prispevkov: 5106
Kraj: Wom

PrispevekObjavljeno: 26 Dec 2009 13:56    Naslov sporočila: Scuderia Toro Rosso STR7 Odgovori s citatom

Scuderia Toro Rosso

Drugo moštvo Dietrich Mateschitza, s sedežem v italijanski Faenzi ...je svojo pot začelo leta 2006. Skupaj z Gerhardom Bergerjem, delnim lastnikom ekipe so poskušali slediti starejšemu bratu Red Bullu. Mjhno moštvo se je seveda borilo v ozadju...

Prve točke za moštvo je privozil Liuzzi,ki je na dirki za VN ZDA osvojil osmo mesto. To pa je bila v primierni sezoni tudi edina točka na računu tega mlega italijanskega moštva. Drugi voznik Scott Speed ni bil na nobeni dirki pri točkah. So pa v svoji prvi sezoni uporabljali Cosworthove motorje.

Naslednje leto....2007 so zamenjali motornega dobavitelja in presedlali k ferrariju. Sezono so zčeli z enakim dirkaškim dvojcem kot lepo prej....le da so pred dirko za VN Madžarske v kokpit posadili mladega obetavnega nemca Vettla. Moštveni uspeh pa je bil na koncu sezone bolši kot lani, predvsem po zaslugi predzadnje dirke v Shanghaiju, kjer sta Vettel in Liuzzi osvojila 4. oziroma 6. mesto.
Na koncu leta so v konstruktorskem točkovanju zasedli z devetimi točkami sedmo mesto.

Sledila je sezona 2008....z novo dirkaško zasedbo....Vettel- Burdais. Slbši začetek, ki so ga pripisali predvsem temu, ko so zamujali z novim dirklanikom za to sezono....a tolko bol veseli so bili v nadaljevanju. Sebastian Vettel je od Monte Carla naprej pogosto zbiral točke in jih na svoj račun do konca leta vknjižil 35, vmes pa v Monzi presenetil cel svet, najprej s sobotnim polom, nato pa dan kasneje s senzacionalno zmago. Prva zmaga za mladega nemca in prva za majhno moštvo iz Faenze, naslednike Minardija. To sezono so v prvenstvu končali na 6. mestu in to celo pred starejšim bratom Red Bullom. Vettel pa v vozniškem prvenstvu končal tik za najbolšimi tremi moštvi....torej pred njim so bili le vozniki Mclarna, Ferrarija in BMW-ja.

Lanska sezona 2009 pa jim znova nišla najbolje....deseto mesto med konstruktorji....predčasno slovo Burdaisa ...ko so ga odpustili....zdaj pa bodo letos prvič imeli povsem svoj itdelan dirkalnik, kajti od leta 2010 ni več dovoljeno kupovati šasij. tako da so pri Toro Rossu začeli resno delati v tej smeri....zgradili tri nova poslopja...zaposlili bodo številne nove ljudi....zdajšnih 80, bodo povečali na 250. Želijo pa postati povsem neodvisni od Red Bulla, torej želijo se postaviti na svoje noge, priložnost pa vidijo v tem, da bodo od leta 2011 naprej še nižji stroški v f1

PrispevekObjavljeno: 27 Dec 2009 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro si uredil temo. Very Happy Kar se za naprej tiče, pa misli mda vidnejšega uspeha nebo. Morda se jim bo uspelo posrečiti priti blizu stopničk, toda kaj več pa ne.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Super Senna

Kraj: Wom

PrispevekObjavljeno: 01 Feb 2010 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Letos pa je moral Toro Rossoprvič izdelati povsem svoj dirkalnik...
sicer pa še zmer podoben starejšemu bratu...ampak itak kako tudi ne...če so bli pa dobri :)

Super Senna

Kraj: Wom

PrispevekObjavljeno: 06 Feb 2012 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rdeči biki in njihov STR7

Tamali bikci so predstavili dirkalnik s katerim bosta vozila Daniel Ricciardo in novinec Jean-Eric Vergne. Njihov cilj pa je sedmo mesto v konstruktorkem prevenstvu .