Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Športni kotiček Seznam forumov -> Ostali športi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo

Prispevkov: 1462

PrispevekObjavljeno: 01 Jan 2008 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slavko je napisal/a:
Vauuuuuuuuu tole si pa lepo stran našel Very Happy Very Happy

najbl mi je všeč to da piše na katerih programih predvajajo tekme da bom lahko kšno pogledu Very Happy

PrispevekObjavljeno: 03 Jan 2008 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja res je dobra stran. ker do zdaj sem nba gledal samo na DSF pa na Šport Klubu :)

Toronto : Detroit 85:101
Bargnani 25, Bosh 23, Nesterovič ni igral; Hamilton 22, Wallace 20, Brezec brez točk v 2 minutah

Cleveland : Sacramento 97:93
James 24, Ilgauskas 14; Salmons 22, Miller 17, Udrih 11 točk in 9 podaj v 44 minutah

ZVEZDNIŠKI VIKEND V NBA ju !

Zvezdniški konec tedna v severnoameriški košarkarski ligi NBA se je končal z zmago izbrancev vzhodne konference. V New Orleansu so se »vzhodnjaki« na krilih 28 točk Raya Allena s 134:128 zvezdnikom Zahoda maščevali za lanski poraz. Lovoriko za najkoristnejšega igralca tekme (MVP), svojo drugo po letu 2006, si je s 27 točkami prislužil LeBron James.Vzhod je v zadnji četrtini nadoknadil 16 točk zaostanka (95:79), prvič na tekmi prišel v ospredje po trojki Dirka Nowitzkega slabih sedem minut pred zaključkom, glavna tvorca preobrata pa sta bila LeBron James in Ray Allen. Slednji, osemkratni udeleženec tekem zvezd all stars, ki je letos vskočil v zadnjem trenutku kot zamenjava za poškodovanega Carona Butlerja, je v zadnjih treh minutah in 14 sekundah dosegel 14 od svojih 28 točk, od tega tri trojke (skupno za tri točke 5:9). »To je bil moj najboljši all stars. Dobro sem se počutil in vedel sem, da bom imel priložnost za odprte mete. Vprašanje je bilo le, ali jih bom zadel,« je dejal zvezdnik Bostona, ki pa je moral nagrado za najkoristnejšega igralca tekme prepustiti Jamesu.Glavna zvezda lige, član Clevelanda, je potezo tekme storil 55 sekund pred zaključkom tekme, ko je s prodorom pod koš in zabijanjem preko Nowitzkega dokončno zapečatil usodo Zahoda. »Hotel sem biti agresiven in morda izsiliti osebno napako. A ko sem šel pod koš, sem pred seboj videl visoke fante, tako da mi ni preostalo drugega, kot odriniti na vso moč in zabiti žogo skozi obroč. Bili smo zelo učinkoviti v napadu. Ray Allen je zadel nekaj pomembnih točk, jaz pa sem postavil piko na i,« je povedal James.

Za Vzhod so pod vodstvom trenerja Doca Riversa igrali in točke dosegli: Ray Allen 28, LeBron James 27, Dwight Howard 16, Dwayne Wade 14, Chris Bosh 14, Paul Pierce 10, Richard Hamilton 9, Chauncey Billups 6, Rasheed Wallace 3, Joe Johnson 3, Jason Kidd 2 in Antawn Jamison 2.
Za Zahod pa so nastopili: Carmelo Anthony 18, Brandon Roy 18, Amare Stoudemire 18, Chris Paul 16, Carlos Buzzer 14, Dirk Nowitzki 13, Steve Nash 8, Allen Iverson 7, Yao Ming 6, David West 6, Tim Duncan 4 in Kobe Bryant.

Vikend all stars v New Orleansu se je začel že v petek, ko so se pomerili mladi zvezdniki lige. Obračun med »bruci« in igralci, ki imajo že dve leti izkušnje v NBA, so dobili slednji s 136:109. Najboljši igralec tekme je bil košarkar Clevelanda Daniel Gibson, ki je zabeležil 33 točk, prav vse koše pa je dosegel z meti za tri točke (met 11:20).V soboto sta bili na sporedu tekmovanji v zabijanju in metanju za tri točke. Najbolj atraktivno je zabil center ekipe Orlando Magic Dwight Howard, najučinkovitejši v trojkah pa je bil soigralec Raše Nesterovića pri Toronto Raptors, Jason Kapono.
..
Dvorana v New Orleansu
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 20 Feb 2008 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BENO UDRIH ZNOVA V PRVI PETERKI

Po vikendu, ko so se košarkarji merili na All Stars tekmi, se liga NBA nadaljuje. Beno Udrih je s Sacramentom gostoval pri Portlandu, kjer se je veselil vrnitve v prvo peterko in zmage s 105:94, s čemer so Kralji prekinili niz treh porazov. Udrih je v začetni postavi spet zamenjal Mikea Bibbyja, ki je odšel k Atlanti - Atlanta in Sacramento se bosta pomerila že v sredo zvečer - na parketu pa je prebil 39 minut (9 točk in 6 asistenc). Bibbyjeva odsotnost se v igri Kraljev ni pretirano poznala: razigrali so se Ron Artest (24 točk), Francisco Garcia (23) in Kevin Martin (21), prvič pa sta se predstavila tudi Anthony Johnson in Shelden Williams, ki sta skupaj s Tyronnom Luejem in Lorenzenom Wrightom prišla kot zamenjava za Bibbyja. Po izenačenem prvem delu tekme so si Kralji pred začetkom zadnje četrtine priigrali pet točk prednosti, izenačen pa je bil tudi zaključek tekme. Vidnejšo prednost so si košarkarji Sacramenta priigrali minuto in pol do konca srečanja, ko so s štirimi zaporednimi točkami skočili na 100:92, nato pa so tekmo pripeljali do zanesljive zmage.

Primož
Nad Kimpaa

PrispevekObjavljeno: 20 Feb 2008 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nsj še dodam da je imel Beno tudi 3 izgubljene žoge.

PrispevekObjavljeno: 27 Feb 2008 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od trojice Slovencev, ki so stopili na parket, se je lahko z zmago pohvalil le Saša Vujačič. Slovenec je igral 32 minut, dosegel je 12 točk, pet skokov in ukradel dve žogi. Zmaga Jezernikov ni bila vprašljiva, saj so proti Portlandu slavili že devetič zapored. V zadnji četrtini se je razigral domači zvezdnik Kobe Bryant. Z 11 točkami (skupno 30) je prispeval levji delež k potopitvi tekmecev, svojih 32 minut pa je zelo dobro izkoristil Vujačič, ki je poleg 12 točk dodal še pet skokov.

Po minutaži (34 minut) in učinku (11 točk, pet skokov, šest podaj) se je Vujačičevemu dosežku zelo približal Boštjan Nachbar, ki pa je moral s soigralci priznati premoč Orlanda. Nerešljiva uganka za domače je bil Hedo Turkoglu, ki je kar 17 od svojih 25 točk dosegel v zadnjem delu.Miami je prekinil niz 11 zaporednih porazov. Žrtve njihovega prebujenja so bili Kralji iz Sacramenta. Za zmagovalce je Shawn Marion dosegel 24 točk, Udonis Haslem pa 17 za šele drugo zmago Vročice v zadnjih 28 tekmah, Miami pa je kot zadnja ekipa v NBA le dosegla mejo desetih zmag v sezoni. Za Sacramento je Beno Udrih igral 29 minut, dosegel štiri točke, tri podaje in dva skoka.

Čeprav bo kitajski košarkarski zvezdnik Yao Ming zaradi poškodbe (na treningu si je zlomil kost v levi nogi), odsoten do konca sezone, vsaj v prvi tekmi brez svojega centra Houston še ni izgubil. Dosegel je že 13. zaporedno zmago, kajti Washington ni bil dorasel tekmec, v prvem polčasu pa je z zgolj 23 točkami dosegel celo negativni klubski rekord. Strelsko vlogo Minga je tokrat prevzel Luther Head z 18 točkami.

Phoenix je v Memphisu premagal domače Grizlije, z dvojnima dvojčkoma pa sta se izkazala Steve Nash (25 točk in 13 podaj) ter Shaquille O'Neal (13 točk, 11 točk) s prvim takšnim dosežkom, odkar se je preselil v Phoenix. V Milwaukeeju je Michael Redd zmagovito trojko za slavje proti Clevelandu dosegel ob zvoku sirene, potem ko je za goste izenačil LeBron James pet sekund pred koncem.Izenačeno je bilo tudi na tekmi med Minnesoto in Utahom (111:100), pri zmagovalcih sta Al Jefferson in Rashad McCants dosegla po 22 točk, Randy Foye pa za poražence 20.Izidi:

Miami Heat - Sacramento Kings 107:86
New Jersey Nets - Orlando Magic 92:102
Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 113:127
Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 111:100
Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 105:102
Houston Rockets - Washington Wizards 94:69
Golden State Warriors - Seattle Supersonics 105:99
Los Angeles Lakers - Portland Trailblazers 96:83